Нови станови од 55 до 80 квадрати во сосема нова куќа во охридската чаршија

  • 1400€
Ohrid
Актуелно

Нови станови од 55 до 80 квадрати во сосема нова куќа во охридската чаршија

Ohrid
  • 1400€

Опис

❗️❗️❗️ ЕКСКЛУЗИВНО ❗️❗️❗️

💢РЕТКА ШАНСА да купите нов стан во охридската чаршија💢

Доколку сакате да бидете секогаш во тек со нашите најнови понуди, ставете LIKE на нашата Facebook страна!

Шифра 1130

Агенцијата за недвижности Fimasi има понуда на станови во строгиот центар на Охрид поточно во самата охридска чаршија, во сосема нов објект кој ќе се гради врз темелите на стара срушена куќа.
ОХРИДСКА КУЌА ќе се гради во типичниот охридски стил со приземје и два ката. Во градбата ќе бидат ставени најквалитетни материјали, плочки Marazzi, санитарија Roca, итн.

Само 5 стана се во продажба од 55 до 80 квадрати!

Не ја пропуштајте ретката шансата во следните 100 години за нов стан во охридската чаршија!

ВАЖНО!!!
ОХРИДСКА КУЌА ќе се гради така што ќе бидат отстранети грдите рушевини на претходниот стар објект кој даваат лош и непријатен изглед во целото опкружување. Пред почетокот на градењето, добиени се СИТЕ потребни дозволи од СИТЕ надлежни институции. Листот за предбележување исто така е излезен, со што се создадени услови да се почне продажбата.

Цените започнуваат од 1400 евра за метар квадратен!

Почитувани, ве молиме само за сериозни купувачи и НАЈЉУБЕЗНО ВЕ МОЛИМЕ без недолични и непотребни коментари.

За повеќе информации исклучиво на 075335224!
Шифра 1130

Закажете тура

Вашите информации

  • Град Охрид
  • Вид на греење Сопствено

Детали

Updated on March 14, 2021 at 11:07 am
  • Цена: 1400€
  • Големина на имот: 55 m²
  • Спална: 1
  • Шифра: 1130
  • Статус на имот: Стан

Compare listings

Compare
Emil Popovski
  • Emil Popovski