Стан во градба со одличен попуст во Автокоманда близу старо сајмиште

 • намалено на 1080€/за квадратен метар
Skopje, Gazi Baba

Стан во градба со одличен попуст во Автокоманда близу старо сајмиште

Skopje, Gazi Baba
 • намалено на 1080€/за квадратен метар

Опис

Шифра 1046

ГОЛЕМО НАМАЛУВАЊЕ од 1150 на 1080 евра за метар квадратен !!!

Се продава стан во градба од 72 m2 во Автокоманда на самиот булевар во близина на новиот трговски центар што се гради на местото на старото сајмиште од страната на хотел Континентал. Од споротива се наоѓаат земјоделскиот факултет, шумарскиот факултет, факултетот за ветеринарна медицина и природно-математичкиот факултет
Зградата е во завршна фаза и се очекува да биде готова до крајот на оваа година, односно почетокот на новата година.
Станот е на 3-ти спрат (од 8) со две спални соби и секоја оделно има балкон.
Станот ќе има централно парно греење.

Цената е со вклучен ДДВ.

Може да се купи и гаражен паркинг простор по цена од 5000 евра

Шифра 1046

FIMASI real estate
ФИМАСИ недвижности

Закажете тура

Вашите информации

 • Град 1 Скопје, Гази Баба
 • Вид на греење Централно
 • Шифра 1046

Детали

Updated on November 20, 2020 at 11:14 am
 • Цена: намалено на 1080€/за квадратен метар
 • Големина на имот: 72 m²
 • Спални соби од: 2
 • Гаража: 1
 • Година на изградба: 2021
 • Статус на имот: Стан

Compare listings

Compare
Emil Popovski
 • Emil Popovski